پروژه شبکه و نیروگاه های فشار قوی

پروژه شبکه و نیروگاه های فشار قوی پروژه شبکه و نیروگاه های فشار قوی

دسته : -پژوهش

فرمت فایل : word

حجم فایل : 1160 KB

تعداد صفحات : 168

بازدیدها : 316

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 9900 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه شبکه و نیروگاه های فشار قوی

دانلود پروژه شبکه و نیروگاه های فشار قوی با فرمت ورد وقابل ویرایش

قسمتی از متن پروژه:

امروزه یكی از مهمترین دغدغه های جوامع پیشرفته، تامین صحیح انرژی الكتریكی برای مصرف كنندگان است. كارایی بهینه صنایع و ماشین آلات، صنعت حمل و نقل، خدمات پزشكی و بیمارستانی، عملكرد صحیح لوازم خانگی و به طور اجتناب ناپذیری با توزیع درست و بدون وقفه انرژی الكتریكی در ارتباط است.

یك سیستم قدرت بهینه كه تشكیل شده از تولید، انتقال و توزیع انرژی الكتریكی، باید در عین ارایه حداكثر كیفیت و ایمنی، از لحاظ اقتصادی نیز توجیه پذیر باشد.

به هر حال هنوز بروز اختلال و قطعی گاه و بیگاه در یك سیستم قدرت، اجتناب ناپذیر است. هدف نهایی تمام متولیان صنعت برق، جلوگیری از بروز اختلالات ناشی از تجهیزات بكار رفته در شبكه ، كاهش زمان قطعی ها، رفع سریع اشكالات سیستم و برقراری مجرد جریان برق است . در این زمینه راهكارهای متفاوتی ارایه می شود.

 شناسایی نقاط معیوب و علت بروز خطاهای مكرر، استفاده از تجهیزات الكتریكی مدرن و به روز ، برنامه ریزی صحیح در هنگام توسعه سیستم قدرت و اتوماسیون شبكه های توزیع از جمله روشهای بهبود كیفیت توزیع انرژی الكتریكی و عرضه آن به مصرف كنندگان است.

 در این نوشتار سعی شد كه با ارایه یك راه حل ساده و در عین حال اقتصادی، شمای كلی از یك شبكه توزیع انرژی الكتریكی مجهز به سیستم اتوماسیون به خواننده ارایه شود.

اتوماسیون شبكه توزیع

سیستم شعاعی، یكی از ساده ترین و عمومی ترین انواع پیكربندی در شبكه های توزیع

است. این سیستم شامل فیدرها و مدارات شعاعی مجزاست كه از پستهای برق، منشعب می شوند. پیكره اصلی این سیستم از كلیدهای قدرت (دژنكتور) و كلیدهای قابل قطع زیربار(سكسیونر) تشكیل شده است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید